Jakie oświetlenie do łazienki?

Podczas gdy łazienka była kiedyś przede wszystkim przestrzenią funkcjonalną, w ostatnich latach coraz częściej staje się przestrzenią dobrego samopoczucia. Właściwe oświetlenie do łazienki odgrywa kluczową rolę, ponieważ zapewnia niezbędną orientację, a tym samym minimalizuje ryzyko poślizgnięcia, a także zapobiega wypadkom spowodowanym makijażem lub goleniem. Tylko przy odpowiednim oświetleniu łazienkowym łazienka może zmienić się z czysto funkcjonalnej przestrzeni w oazę dobrego samopoczucia.

 

Oświetlenie do małej łazienki – kompletny poradnik

Przy odpowiednim oświetleniu pomieszczenia należy również polegać na harmonijnym połączeniu oświetlenia podstawowego, strefowego i akcentującego w łazience. Oświetlenie do łazienki podstawowe lub ogólne służy przede wszystkim orientacji w łazience. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu w łazience możesz mieć pewność, że się nie poślizgniesz ani nie potkniesz.

Reflektory wpuszczane są szczególnie popularne w ogólnym oświetleniu łazienkowym. Dzięki przejrzystemu wzornictwu schodzą na dalszy plan. Jednak planując łazienkę, pamiętaj, że lampy wbudowane są instalowane wewnątrz sufitu i dlatego konieczny jest sufit podwieszany. Jednak oświetlenie sufitowe do łazienek jest niezwykle eleganckie.

Jeśli nie masz podwieszanego sufitu, panele LED to dobry wybór do oświetlenia łazienki. Nowoczesne i bardzo płaskie lampy łazienkowe rozpraszają światło, zapewniając w ten sposób równomierne oświetlenie podstawowe. Ponieważ nie powodują twardych cieni, światło jest również powszechnie określane jako „światło urody” i dlatego jest praktyczną pomocą podczas porannych przygotowań. Jest szczególnie polecane jako oświetlenie do małej łazienki. https://grupamo.pl/produkty/oswietlenie/

Jakie oświetlenie do łazienki – podpowiadamy co wybrać

Oświetlenie do łazienki można również przymocować do ściany. Eleganckie kinkiety zapewniają przyjemne światło w obszarach łazienki, które potrzebują dodatkowego światła. Często jest to obszar wokół lustra i zlewu. Ponieważ wiele kinkietów emituje światło przede wszystkim w górę iw dół, są one bardziej odpowiednie do oświetlenia strefowego. Istnieją jednak również modele, które szerzej rozprowadzają światło i dlatego mogą służyć również jako oświetlenie do małej łazienki.

 

Jeśli chcesz nadać swojej łazience wygląd retro, możesz również użyć lamp wiszących w stylu vintage, aby stworzyć przytulne światło w łazience. Szczególnie dobrze prezentują się iluminatory, takie jak żarniki LED w przydymionym szkle lub złote diody LED, ponieważ przyjemnym, ciepłym światłem imitują urok świecy i tworzą domową atmosferę. Sprawdź również artykuł: Jak oświetlić lustro łazienkowe?